Atbildīga Spēle

Atbildīga spēle – kā spēlēt atbildīgi?

Lielākajai daļai cilvēku azartspēles tiešsaistē ir tas, kas tām vajadzētu būt – jautrs brīvā laika pavadīšanas veids. Tomēr nelielai daļai cilvēku azartspēles tiešsaistē var radīt problēmas.

Lielākajai daļai mūsu tiešsaistes klientu nekad neradīsies problēmas. Tomēr atbildīgi spēlēt var ne tikai tie, kam ir azartspēļu problēmas vai kam ir vislielākais risks, ka tās varētu rasties. Tā ir vislabākā pieeja ikvienam.

Pie euroma2015.org mēs esam apņēmušies palīdzēt saviem klientiem saglabāt prieku, tirgojot un reklamējot tos azartspēļu operatorus, kas veicina drošas un atbildīgas tiešsaistes azartspēles. Turklāt, sniedzot informāciju un norādījumus tiem, kuri, iespējams, nespēj saglabāt kontroli pār savām azartspēlēm.

Latvijā licencētās vietnes, kuras mēs iesakām, palīdz, nodrošinot funkcionalitāti, lai:

 • Iestatiet realitātes pārbaudes – sniedziet ieteikumus un laika ierobežojumus, lai palīdzētu jums kontrolēt laiku, ko spēlējat tiešsaistē.
 • Iestatiet iemaksu limitus – varat iestatīt limitus, kurus var noteikt laika periodiem no dienas līdz mēnesim un kurus var samazināt, palielināt vai pilnībā atcelt.
 • Skatiet azartspēļu aktivitāšu vēsturi – lai jūs varētu sekot līdzi savām aktivitātēm, jūs varēsiet piekļūt savu darījumu, iemaksu un izņemšanas vēsturei.
 • Izvēlēties pārtraukumu – Jūs varat noteikt pārtraukuma periodu no 24 stundām līdz 6 nedēļām.
 • Pašizslēgšanās – Jums ir iespēja pašizslēgties un pilnībā pārtraukt azartspēles. Pašizslēgšanos var piemērot uz laiku no sešiem mēnešiem līdz pieciem gadiem.
 • Autoplay kontrole – licencētos LV kazino automātiskā spēle vairs nav pieejama. Tas palīdz jums kontrolēt savu budžetu.

Kā es varu uzzināt, vai man ir problēma?

Labs veids, kā novērtēt, vai azartspēles vairs nesagādā prieku un, iespējams, kļūst nekontrolējamas, ir uzdot sev šādus jautājumus:

 • Vai jūs ilgstoši spēlējat azartspēles vienatnē pie datora, iespējams, kavējot darbu vai citas aktivitātes?
 • Vai jums ir vajadzējis arvien vairāk un vairāk palielināt savu azartspēļu likmi, lai gūtu vēlamo azartu?
 • Vai jūs ciešat no garastāvokļa svārstībām, aizkaitināmības un uzbudinājuma, kad neesat spēlējis?
 • Vai jums šķiet, ka jūs spēlējat azartspēles, lai izvairītos no citiem jautājumiem vai problēmām savā dzīvē?
 • Vai esat kādreiz apgalvojis, ka vinnējat no azartspēlēm, lai gan patiesībā zaudējat?
 • Vai agrāk esat mēģinājis samazināt laiku vai naudu, ko tērējat azartspēlēm, bet tas nav izdevies?
 • Vai esat kādreiz bijis kārdinājums veikt negodīgu darbību, lai finansētu savas azartspēles?
 • Vai esat kādreiz atgriezies tiešsaistē, lai spēlētu tiešsaistē citā dienā, lai atgūtu zaudēto?
 • Vai esat kādreiz slēpis savas azartspēles no cilvēkiem, kas jums ir svarīgi jūsu dzīvē?
 • Vai esat aizņēmies naudu no kāda avota, kuru neesat spējis atdot azartspēļu dēļ, vai arī esat citādi parādā azartspēļu dēļ?
 • Vai esat kādreiz pārdevis kādu īpašumu, lai iegūtu naudu azartspēlēm vai azartspēļu parādu nomaksai?
 • Vai jums ir gadījies lauzt solījumus ģimenei un draugiem, lai tā vietā varētu spēlēt?

Ja uz kādu no šiem jautājumiem atbildat “jā”, iespējams, jums ir jāpārņem kontrole pār savām azartspēlēm, izmantojot tālāk sniegto informāciju.

BeGambleAware tīmekļa vietnē varat arī aizpildīt konfidenciālu viktorīnu “Uztraucaties par savu azartspēļu spēlēšanu” un izmēģināt azartspēļu kalkulatoru, lai uzzinātu, vai jūsu azartspēles kļūst par problēmu.


Ko man darīt, ja domāju, ka man ir problēma?

Pirmais solis, lai atgūtu kontroli, ir būt pilnīgi godīgam pret sevi un atzīt, ka problēma pastāv, bet jums ir vēlme tai stāties pretī. To izdarījis, jūs esat spēris lielāko soli, lai risinātu šo problēmu.

Var gadīties, ka ar to, ka vienkārši atkāpjaties un saprotat, ka esat izrādījis kādu no iepriekš minētajām uzvedības izpausmēm, ir pietiekami, lai jūs pielāgotu savu pieeju un varētu atjaunot kontroli. Vai arī jums var rasties sajūta, ka jums ir nepieciešama palīdzība, padoms un atbalsts.

Nekad nebaidieties vai nekautrējieties lūgt palīdzību.

Praktiski soļi, kas palīdzēs jums saglabāt kontroli:

 1. Lūdziet kādu, kam uzticaties, uz noteiktu laiku (piemēram, trīs mēnešiem) rīkoties ar jūsu naudu vai citādi lūdziet viņu palīdzību budžeta plāna izveidē.
 2. Ierobežojiet noguldījumu vai izdevumu apjomu vai laiku, ko pavadāt tiešsaistē. Mūsu ieteiktajās spēļu tīmekļa vietnēs ir pieejami rīki, kas ļauj jums noteikt savus izdevumu ierobežojumus.
 3. Atalgosiet sevi par “no azartspēlēm brīvajiem” periodiem, iztērējot ietaupīto naudu kādam savam vai ģimenes priekam.
 4. Ja viss pārējais neizdodas – pārtrauciet spēlēt. Izslēdziet sevi no visām tīmekļa vietnēm, kurās parasti veicat likmes vai spēlējat. Ja uzskatāt, ka izslēgšana ir labākais risinājums, ieteicams paņemt attiecīgu pārtraukumu no VISIEM azartspēļu veidiem.
 5. Ja vēlaties novērst piekļuvi citām spēļu, derību vai azartspēļu iespējām internetā, apmeklējiet vietni gamblock.com, kas jums palīdzēs to izdarīt.
 6. Izmantojiet kalendāru, lai atzīmētu katru dienu, kad nespēlēsiet azartspēles, un tādējādi jūs varēsiet redzēt, kādu progresu esat panācis.

Neatkarīgas palīdzības pakalpojumi

Ja jums nepieciešama sīkāka konsultācija vai specifiskāka palīdzība un konsultācijas, lūdzu, sazinieties ar kādu no šiem neatkarīgajiem palīdzības dienestiem.

BeGambleAware

Vietnē BeGambleAware jūs atradīsiet padomus un saņemsiet bezmaksas un konfidenciālu palīdzību gan tiešsaistē, gan zvanot uz Nacionālo azartspēļu palīdzības tālruni 0808 8020 133.

Viņi sniedz padomus, kā saglabāt kontroli, un jūs varat uzzināt, kā darbojas azartspēles, un pārbaudīt, vai jums vai kādam no jūsu tuviniekiem nav problēmas ar azartspēlēm.

Jūs varat saņemt palīdzību budžeta veidošanā un izdevumu kontrolē, izmantojot naudas pārvaldības lietotni Squirrel, uzzināt par pašizslēgšanos un par dažādām lietotnēm, kas var jums palīdzēt pašizslēgšanās procesā. BeGambleAware sniedz jums arī informāciju par azartspēļu bloķēšanas programmatūru, piemēram, Gamban.